עבודה בניו יורק באבטחה

מי אמר שעבודה בחו"ל חייבת להיות בעגלות? אלטרנטיבה אחרת לעבודה בחו"ל, שהיא אינה בעגלות ואינה נוגעת למכירות כלל, היא עבודה בחו"ל בתחום האבטחה. כישראלים, המתגוררים באיזור של סכסוך מתמשך, אנו מורגלים באבטחה. מאבטחים יושבים מחוץ למסעדות שלנו, גלאי מתכות ניצבים בכניסה למרכזי הקניות, ומרבית הגנים ובתי הספר נשמרים על ידי מאבטחים חמושים. למעשה, ניתן לומר שמאז האינתיפאדה הראשונה בסוף שנות השמונים, הופקו לקחים ותוגברה השמירה והאבטחה במוסדות השונים, בעסקים פרטיים, באירועים ובמקומות הומי אדם. לאחרונה, אנו עדים למתקפות הטרור הפוקדות את בירות אירופה ע"י האיסלאם הקיצוני, והחשש מפני פיגועי טרור ופגיעה של חפים מפשע מורגש גם מעבר לים. אך עוד מאז התקפות הטרור הגדולות על ארה"ב בתחילת העשור, החלו בעולם להבין את הצורך בהגברת האבטחה, ובארצות הברית בפרט. כל אלה הובילו כביכול לשפע חדש של הזדמנויות תעסוקה רבות לעבודה בניו יורק באבטחה, שמירה ושיטור פרטי.

הזדמנות תעסוקתית מובילה

ככל שהעולם הפך למקום תמים פחות, וככל שמדינות המערב למדו להכיר על בשרן את אימות הטרור, כך הן החלו לאמץ נוהגים שקודם לכן היו נחלתם של הישראלים. מאבטחים כבשו את שדות התעופה, ונקודות שמירה ואבטחה צצו בערים הגדולות. הערים הגדולות בעולם הפכו לעתירות אבטחה, במיוחד הערים שנפגעו מטרור, כמו לונדון מדריד וניו יורק. וכמו במדינת ישראל בשיא שנות האינתיפאדה, גם בארצות הברית הפך שיגעון האבטחה להזדמנות תעסוקתית מובילה לאנשים צעירים ובריאים. שוק העבודה בניו יורק, העיר שהפכה מטרה מובילה לארגוני הטרור, שופע במשרות אבטחה לצעירים אחראיים.

להנות מהמוניטין הלאומי כמאבטח בניו יורק

מכיוון שיכולתם של ארגונים כלכליים או עירוניים להכשיר לוחמים בטרור היא מוגבלת, מעדיפים רוב המעסיקים לגייס עובדים מן המוכן – כלומר, בעיקר יוצאי צבא ארה"ב, ויוצאי הצבא שעשה לעצמו שם בינלאומי במלחמתו בטרור – צה"ל. ואכן, צעירים ישראליים רבים מוצאים בקלות עבודה בניו יורק באבטחה, כשהם נשענים על עברם הקרבי והניסיון העשיר. מזה עשרות שנים שישראל מתמודדת עם איום טרור מתמיד, והשם שקנתה לה במלחמתה בטרור מהווה כרטיס כניסה לצעיריה בתחומי האבטחה.

אבטחה בניו יורק היא לא משחק ילדים

כאמור, צעירים רבים מצליחים למצוא עבודות אבטחה בניו יורק, כשהם נשענים על עברם בצה"ל כאסמכתא להכשרתם. אך רבים מהם לא עסקו מימיהם בלוחמה פעילה בטרור, ואינם מאומנים לכך. בחיפושיהם אחר עבודה בארצות הברית הם נתקלו בהצעת עבודה באבטחה או שמירה, והגישו מועמדות. מפני ששמו של צה"ל עדיין הולך לפניו בכמה מקומות, הם הופתעו לגלות שהתקבלו. וכך הם אורזים את מטלטליהם, וטסים אל מקום העבודה החדש – ולעיתים קרובות מתחילים לעבוד עם הכשרה נוספת מעטה מאוד.

במהרה הם עלולים לגלות שהאחריות שהוטלה עליהם היא גדולה ממידותיהם, ושהם אינם יכולים למלא את הציפיות הנדרשות מהם במקרה אסון. וחמור לא פחות – במהרה מעסיקיהם לומדים גם הם שהצעיר ששכרו אינו מומחה בתחום, ולא יוכל לספק את הסחורה בשעת הצורך.