עבודות הדרכה בניו יורק

עבודה בניו יורק בהדרכה היא אחת ממשרות החלומות של ישראלים שיוצאים לחפש עבודה בארה"ב. רוצים לדעת איך להגשים את החלום? עבודות הדרכה בניו יורק הן בהחלט ברות השגה. לאלה מבין הצעירים הישראליים שמתאימים לכך, יש כמה יתרונות מובנים על צעירים ממדינות אחרות בעולם.

דרישות בסיסיות לעבודה בהדרכה בניו יורק

כמה דרישות קדם קיימות לכל אדם שמעוניין להגיע אל העיר ניו יורק ולהדריך בה. ראשית, עליכם לדעת את השפה האנגלית ברמה טובה מספיק כדי ללמד בה – להתמודד עם שאלות, תהיות ולדעת להסביר כל נושא בכמה דרכים. שנית, עליכם לדעת ולהכיר את התחום אותו אתם מעוניין להעביר. ושלישית, ואולי חשוב מכל, עליכם להגיע עם מספיק ניסיון חיים ושיעור קומה, כדי שתוכלו לבסס את מעמדכם מול הקהל אותו אתם מדריכים.

אמריקה זה כאן – הדרכה זה שם

עבודה בניו יורק בהדרכה היא קודם כל עבודה בארצות הברית של אמריקה. ככזו, היא נדרשת לרמה מסויימת של ידע באנגלית ושל בקיאות בעולם התרבותי ובאסוציאציות התרבותיות של ארצות הברית ושל תושביה.

אנחנו, כישראלים, רגילים לקטר על מערכת החינוך שלנו ועל רמתו של הנוער, שנמשך לאלילים שטחיים מהאם.טי.וי. ולא לענקי התרבות העבריים. ואולי אנו מתלוננים בצדק, אך ללא ספק תוצאה אחת של האמריקניזציה של התרבות שלנו ושל שתים עשרה שנות לימוד אנגלית בבתי הספר היא הבנה אינסטנקטיבית כמעט של אמריקה אצל רוב רובם של צעירי ישראל.

בניגוד לרוב ארצות אירופה, בניגוד אפילו לארצות דוברות אנגלית כגון הודו, צעירי ישראל מסוגלים להגיע לארצות הברית ולהשתלט על השפה ועל ההקשר התרבותי כמעט מיד. הדבר הכרחי עבור כל מי שמנסה למצוא עבודה בניו יורק, בין אם היא בשירות לקוחות, בהצגה וקריינות, ובין אם מדובר על עבודות הדרכה בניו יורק.

שירות צבאי – יתרון לעבודה בהדרכה

עבודה בניו יורק בהדרכה, כמו עבודה בהדרכה בכל מקום אחר, תובעת איזשהו משקל סגולי של המדריך, מעין ערך מוסף שהוא יכול – כאדם – לנסוך על תלמידיו. מכיוון שבדרך כלל מדובר בבחורים צעירים שיוצאים לעבוד בארצות הברית, הרי שנסיון חייהם הקצרים לעיתים קרובות לא מאפשר להם לצבור חוויות חיים מעשירות רבות, ובדרך כלל מדובר בבני אדם בתחילת חייהם ודרכם.

אך לצעיר הישראלי בשנות העשרים לחייו בדרך כלל יש ערך מוסף שלא קיים אצל רוב רובם של מקביליו מארצות אחרות – שירותו הצבאי ולעיתים קרובות טיול ארוך בעולם השלישי, מציעים לו כר פורה של ניסיון חיים עשיר. כר זה אינו חייב לנבוע משירות צבאי קרבי ואכזרי, מחוויות מלחמה רועשות ומדממות. לעיתים קרובות עצם החיים מחוץ לבית, בבסיס צבאי, חווית הטירונות, המשמעת אותה ספג, מספיקות לשם כך.

ואכן, ישראלים רבים מוצאים עצמם מתאימים לעבודה כזו במידה רבה הרבה יותר מאשר רבים מהמועמדים האחרים מארצות אחרות. הם מגיעים לבחינות ולמרכזי ההערכה, אליהם מגיעים גם צעירים מכל רחבי תבל, ומוצאים שהם צולחים אותם ביתר קלות וביתר הצלחה. אין זה פלא גנטי או איזה גניוס יהודי נסתר שמחולל פלאים. אין זה נס או פיקוח אלוהי. מדובר פשוט בעובדה שההוויה הישראלית הופכת את בניה למתאימים יותר לעבודה בהדרכה מאשר רוב עמיתיהם בארצות אחרות.